Původní starokolínská sokolovna
Pěkně zachovalá pohlednice původní budovy sokolovny. Dnes kulturní dům.
Pěkně zachovalá pohlednice původní budovy sokolovny. Dnes kulturní dům.
Kolínská ulice, dům č.p. 60 a pohled na kostel sv. Ondřeje. Podle dlažebních kostek složených u zdi kostela se může jednat o rok 1943, kdy byla ulice vydlážděna. Podobný, ale oříznutý snímek zde.
Pohlednice Starý Kolín
Pohlednice: náměstí s hotelem Suchý, napravo dnes zbořený Vinduškův statek, nalevo hostinec Na Poště.
Pohled z kostelní věže směrem ke škole. Velká budova vlevo je stará budova základní školy č.p. 90 s menší hospodářskou budovu na školním dvoře. Dole vidíme cementárnu pana Bohumila Pospíšila, Kolínská ulice č.p. 42.
Areál základní školy. Napravo část staré školní budovy z roku 1856 nahrazené v letech 1988 – 1989 současnou budovou školní jídelny a tříd prvního stupně. Vlevo hospodářská budova školy, která sloužila jako dřevník, prádelna a ...
Koloniál a Pospíšilova cementárna v roce 1911, Kolínská ulice č.p. 42. Koloniál fungoval do 20. let 20. st.
Dům Drozdových, dnes Kolínská ulice č.p. 68
Sanktusník kostela sv. Ondřeje focený z hlavní věže kostela
Pohled z kostelní věže na ulici Kolínskou.
Bývalé Čapkovo stavení (čp. 11), zbourané v roce 1972 při přestavbě sokolovny na kulturní dům. Dům stál v místě, kde je dnes průjezd na dětské hřiště za kulturním domem.
Kolorovaná pohlednice 1911, Náměstí, Baštecký mlýn, celkový pohled – Bašova kruhárna
Pohled z kostelní věže na farní dvůr. V pozadí rolnická kruhárna a Bašta s mlýnem.
Pohled od hřbitova na třešňovku zvanou dříve Na Hyblích (Pod Hyblem). Dnes jsou zde budovy bývalého JZD.
Vnitřní a vnější pohled na kostel sv. Ondřeje.
Pohlednice nedatovaná. Požární nádrž Vana a pohled do ulice U Vany.
Pohlednice nedatovaná, před rokem 1918. Vodní plocha možná Klejnárka, ale (podle úhlu pohledu na kostel) spíše vodní plocha v prostoru dnešní nádrže Vana.
Pohlednice ukazuje vzhled náměstí před rokem 1900, kdy hlavní budova byla jednopatrová (horní pohled). V letech 1899 – 1900 byla přestavěna na dvoupatrový hotel Suchý. Druhý pohled zobrazuje hostinec Františka Ledviny na Baštách pod drahou ...
Rolnická družstevní továrna na kysané zelí byla postavena v roce 1903 nákladem Rolnického družstva pro odbyt veškeré zeleniny a jiných plodin ve Starém Kolíně. Nachází se u dráhy a dnes je zde Baštecký pivovar.
Bednářství a prodej dřeva pana Růžičky, Kolínská ulice č.p. 44, později Dřevona – výroba nábytku, dnes firma Geotek.
Zaměstnanci Růžičkova bednářství na Kolínské ulici č.p. 44 naproti kostelu.
Manželé Václav a Josefa Růžičkovi, majitelé bednářství na Kolínské ulici č.p. 44.
Pohled na provozovnu bednářství z kostelní věže. Dnes firma Geotek.
Pohled na hotel Suchý na náměstí, č.p. 62. V budově byla restaurace a výčep lihovin v majetku pana Františka Suchého (odtud hotel Suchý). V letech 1899 – 1900 bylo vystavěno druhé patro budovy.
Kolorovaná pohlednice nedatovaná, Pomník padlých, Sokolovna, Náměstí a partie u mlýna.
Kolorovaná pohlednice datovaná 1919, vycházející z černobílé verze pohlednice z roku 1915. Stará školní budova z r. 1856. Fotografie „Partie v obci“ je dnešní „U pomníku padlých“.
Pohled do části ulice Na Obci u železniční zastávky. V pozadí je vidět již zrušený železniční přejezd do ulice Pod Drahou na baštecké straně. Dnes je zde čekárna směr Pardubice.
Zdevastovaná sokolovna před přestavbou, která probíhala v letech 1970 až 1975. Pohled na zadní trakt z Přidalovy zahrady, dnes dětské hřiště.
U Pomníku padlých v roce 1937. V pozadí napravo zbouraný Vinduškův statek.
U Pomníku padlých – na pozadí pomníku vidíme transformátor a vlevo dílna sedláře pana Jaroslava Krcha – dnes Baštovi čp. 9. Na plotě před pomníkem sedí Emanuel Materna, místní postavička – o něm více píše ...