Kolorovaná pohlednice 1916
Pohlednice Starý Kolín
Pohlednice Starý Kolín
Pohled z kostelní věže směrem ke škole. Velká budova vlevo je stará budova základní školy č.p. 90 s menší hospodářskou budovu na školním dvoře. Dole vidíme cementárnu pana Bohumila Pospíšila, Kolínská ulice č.p. 42.
Sanktusník kostela sv. Ondřeje focený z hlavní věže kostela
Pohled z kostelní věže na ulici Kolínskou.
Dvanácti bytovka zaměstnanců podniku KARA č.p. 129 v ulici B. Smetany na Baštách. Níže na fotografii ze stavby domu pánové: Blecha, Teichman, Blažejovský, Šucha a Brebera.
Baštecký mlýn s povozy mouky tedy pravděpodobně před rokem 1928, kdy se ve mlýně mlelo naposledy.
Pohled z kostelní věže na farní dvůr. V pozadí rolnická kruhárna a Bašta s mlýnem.
Rolnická družstevní továrna na kysané zelí byla postavena v roce 1903 nákladem Rolnického družstva pro odbyt veškeré zeleniny a jiných plodin ve Starém Kolíně. Nachází se u dráhy a dnes je zde Baštecký pivovar.
Bednářství a prodej dřeva pana Růžičky, Kolínská ulice č.p. 44, později Dřevona – výroba nábytku, dnes firma Geotek.
Zaměstnanci Růžičkova bednářství na Kolínské ulici č.p. 44 naproti kostelu.
Manželé Václav a Josefa Růžičkovi, majitelé bednářství na Kolínské ulici č.p. 44.
Pohled na provozovnu bednářství z kostelní věže. Dnes firma Geotek.
Dům č.p. 5 v ulici Baštecká na Baštách, rodina neznámá
Pohled na hotel Suchý na náměstí, č.p. 62. V budově byla restaurace a výčep lihovin v majetku pana Františka Suchého (odtud hotel Suchý). V letech 1899 – 1900 bylo vystavěno druhé patro budovy.
Železniční trať ve Starém Kolíně byla zprovozněna v roce 1845 (jedna kolej). Zastávka byla otevřena 5. listopadu 1872, do té doby vlaky pouze projížděly.
Stavba silničního mostu přes řeku Klejnárku ve Starém Kolíně v roce 1911 v rámci výstavby automobilového spojení do Kolína.
Pohled na původní budovu sokolovny (postavena v r. 1921). Sokol zanikl v roce 1950 a budova přešla na jednotu Jiskra podniku KARA Starý Kolín. V roce 1962 přešlo vedení Jiskry pod JZD Starý Kolín. Budova ...
Manželka posledního bašteckého mlynáře Vojtěcha Loupala paní Marie Loupalová, rozená Ortová
Poslední baštecký mlynář Vojtěch Loupal (napravo) a jeho tchán Karel Ort, mlynář z Koštic nad Ohří.
Výklenková kaple Panny Marie v ohradní zdi u kostela s viditelným deskovým obrazem. V popředí paní Veselá jako malá holčička. Je vidět připravenou dlažbu na dláždění Kolínské ulice u kostela.
Pohlednice Alt Kolin – okurkový trh na Náměstí, Budova č.p. 38 – A. Vlk – Hostinec Na poště. V textu „Jsou zde okurkové trhy. Jedna kopa okurek stojí 60 kr“ (krejcarů).
Nádraží Starý Kolín před rokem 1936
Kaple Panny Marie v ohradní zdi u kostela na fotodokumentaci Národního památkového ústavu. Detail výklenkové kaple Panny Marie v ohradní zdi u kostela. V té době zde byl pravděpodobně obraz P. Marie zakryt obrazem s ...
Márnice u kostela ještě se zachovalou střechou, dnes již bez střechy.
Vánoční výzdoba v kostele na dvou podobných fotografiích
Školní fotografie, 1. třída z roku 1940 s panem učitelem Voslařem.
Most přes Klejnarku na Kolín, fotografie neznámého data. Na mostě vidíme betonové pilony, dnes součást odpočívadla u mostu.